Suplementacja dla początkujących- co wybierają początkujący sportowcy?

Suplementy oraz odżywki stanowią ważne uzupełnienie diety sportowca. Ci, którzy trenują od lat, zazwyczaj mają doświadczenie z rozmaitymi preparatami. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z suplementacją czasami nie wiedzą co wybrać. Warto zatem przedstawić suplementy i odżywki, po które najczęściej sięgają początkujący sportowcy.

W trakcie wysiłku fizycznego organizm traci wodę, czego skutkiem jest pragnienie. Sportowcy uzupełniają poziom płynów, pijąc napoje izotoniczne. Ważną zaletę takich napojów jest fakt, że dostarczają one także traconych wraz z potem elektrolitów. Po intensywnym treningu wiele osób sięga także po batony, dzięki którym można szybko uzupełnić poziom węglowodanów i białek, co jest bardzo ważne dla uniknięcia katabolizmu mięśniowego. Białka i węglowodany są bardzo ważne dla każdego człowieka, a przede wszystkim dla osób aktywnych fizycznie. To dlatego początkujący sportowcy często sięgają także po odżywki białkowe oraz węglowodanowe. Popularne są również suplementy zawierające witaminy i minerały, ponieważ uprawianie sportu znacznie zwiększa zapotrzebowanie na wiele z nich. Sportowcy, którym zależy na budowie masy mięśniowej i zwiększeniu siły szybko zaczynają stosować kreatynę.

Wielu początkujących sportowców samodzielnie wybiera suplementy diety i odżywki. Nie zawsze jest to rozsądne, ponieważ wybór skutecznych preparatów wymaga posiadania wiedzy na temat właściwości i działania poszczególnych produktów. Warto zatem skonsultować się z trenerem albo dietetykiem.

Newsletter

Chcesz być na bierząco z informacjami z rynku suplementów diety. Zapisz się!