Wzrost popularności suplementów w Polsce

W ostatnich latach wzrosła liczba Polaków, którzy przyjmują suplementy diety. Zgodnie z prognozami ekspertów tendencja ta utrzyma się w następnych latach, co oznacza, że sprzedaż suplementów jeszcze bardziej się zwiększy.

Warto zastanowić się nad tym, dlaczego suplementy diety zyskują coraz większą popularność. Jednym z powodów, dla których sprzedaż pozaapetczna wzrasta szybciej niż apteczna są normy prawne. Suplementy nie są poddawane takim ograniczeniom jak leki, dlatego wprowadzenie ich do sprzedaży jest łatwiejsze. Ocenia się, że w latach 2017-2020 nastąpi znaczny wzrost sprzedaży suplementów. Istotne znacznie będą mieć zarówno czynniki makroekonomiczne, jak i zachowania konsumenckie. Warto wyjaśnić, że nie wszystkie rodzaje suplementów i odżywek są w Polsce tak samo popularne. Największym zainteresowaniem cieszą się preparaty, których celem jest wzmocnienie odporności organizmu. Wielu Polaków stosuje suplementy z witaminami albo składnikami mineralnymi, przede wszystkim z magnezem. Popularne są również suplementy wzmacniające włosy, skórę i paznokcie, preparaty wspomagające odchudzanie oraz redukujące stres. Sportowcy chętnie sięgają po suplementy przyśpieszające budowę masy mięśniowej oraz poprawiające wytrzymałość.

Interesującym zagadnieniem są także przyczyny stosowania suplementacji. Polacy najczęściej sięgają po suplementy diety z polecenia farmaceuty, członka rodziny albo znajomego. Tylko co piąta z pytanych osób odpowiedziała, że do wypróbowania suplementu zachęciła ją reklama.

Newsletter

Chcesz być na bierząco z informacjami z rynku suplementów diety. Zapisz się!